KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354557
*
nr 1235 4557
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, Landskap, 34x26
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 20:15:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 20:09:21
1
300 kr
18/2 20:09:38
2
350 kr
18/2 20:10:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Else Hermansson
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Else Hermansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: else hermansson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:52
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:20
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:19
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:50
*
Else Hermansson
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Else Hermansson
nr 1235 4557
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, Landskap, 34x26
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/2 20:09:21 | 1 | 300 kr |
18/2 20:09:38 | 2 | 350 kr |
18/2 20:10:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Else Hermansson
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Else Hermansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: else hermansson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:52 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:20 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:19 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:50